Även under detta årsmöte försöker vi erbjuda intressanta föreläsningar om aktuella frågeställningar för våra medlemmar. Vi är glada över att Energikontor Norra Småland lovat berätta vad man som företag kan göra för att minska sina elkostnader. De erbjuder kostnadsfritt stöd och är proffs på att identifiera enkla åtgärder för energieffektivisering genom personlig rådgivning utan vinstintresse.

Ett annat ämne som efterfrågas av våra medlemmar är information om våra allmänna leveransvillkor. SINF kommer därför att hålla en genomgång av vanliga frågeställningar och ge relevanta svar på hur man bäst tillämpar avtalet mellan inblandade parter.

Sist men inte minst kommer Polymercentrum att presentera sitt utbildningsprogram och vilka kurser som gratis erbjuds våra medlemmar. Detta till följd av ett utökat samarbete mellan oss vilket ligger i allas intresse. Efter själva årsmötet kommer vi att samlas till gemensam middag, vilket öppnar för ökad samhörighet och intressanta samtal.

Program
Tid: Onsdagen den 22 mars kl.14:00
Adress: Hotell Nissastigen, Stortorget 2, 332 30 Gislaved
Kontakta oss på (+46) 73 076 88 44 eller spif@polymer-support.com vid frågor

Program:
14:00-14:05 Välkommen till Årsmötet, Göran Nilsson, ordförande SPIF
14:05-14:25 Energieffektivisering – botemedlet mot höga elpriser? 
                       Joel Runesson, Energikontor Norra Småland
14:25-14:45  Presentation från SINF gällande leveransvillkoren, Jennie Nilsson SINF
14:45- 15:00 Kaffepaus 
15:00-15:20  Så kan du och ditt företag ha nytta av och använda Polymercentrum,
                       Joakim Wiedesheim, Polymercentrum 
16:00-           Årsmötet startar (endast för medlemmar)
17:00-           Konstituerande möte 
18:00-           Middag

SPIF bjuder medlemmar på middag med öl  (en person per medlemsföretag). Övriga gäster SEK 750. Vid eventuell övernattning måste medlem själv stå för övernattningskostnaderna.

Anmäl dig genom att klicka här! 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *